http://studio-monroe.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.slide1gk-is-92.jpglink
http://studio-monroe.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.slide2gk-is-92.jpglink
http://studio-monroe.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.slide3gk-is-92.jpglink
«
»

P1050803

P1050787

Dłonie są bardzo ważnym elementem urody. Mówimy często, że dłoń to wizytówka człowieka i świadectwo jego kultury osobistej.
Piękne, długie, zdrowe paznokcie, aksamitna, delikatna skóra dłoni to marzenie niejednej kobiety. Zgrabna, wypielęgnowana dłoń i piękne paznokcie to część naszej urody i kobiecości.

Dla Pań, których natura nie obdarzyła mocnymi paznokciami, lub styl życia nie pozwala utrzymać ich w dobrej kondycji, jedną z metod na piękne paznokcie może być modelowanie metodą żelową, akrylową oraz fiberglass.

W naszym Studio nie niszczymy Twojej płytki nadmiernym piłowaniem w procesie przygotowania paznokci do stylizacji.

Oferujemy bezpieczne usuwanie masy z paznokci, za pomocą specjalnego urządzenia i płynu.


 

 

Jaką trwałość mają przedłużane paznokcie?

Sztucznie przedłużane paznokcie trzymają się od 2 tygodni do 1,5 miesiąca. Wszystko zależy od indywidualnych cech paznokcia, tempa jego wzrostu, a także od jego kondycji. Paznokcie zniszczone, kruche i obgryzione wymagają większej troski i częstszych zabiegów.

Jedno jest pewne: natury nie da się oszukać -
paznokieć odrasta i trzeba go regularnie uzupełniać. Sytuacja jest analogiczna do farbowania włosów, z tą jednak różnicą że z kilkucentymetrowymi odrostami można chodzić, natomiast kilkutygodniowy (nie uzupełniony) paznokieć po prostu... odpadnie.

W celu przedłużenia trwałości paznokci można zastosować pewną sztuczkę. Gdy zauważymy, że luka pomiędzy sztucznym paznokciem, a wałem paznokcia naturalnego tworzy wyraźny uskok - możemy za pomocą pilnika i polerki wygładzić go. Ścieramy ostrożnie masę (uważając, by nie piłować naturalnego paznokcia) tworząc ze wspomnianego uskoku łagodne przejście. Po opiłowaniu wskazane jest pomalowanie paznokci lakierem z substancjami utwardzającymi oraz zakamuflowanie odrostu jakimkolwiek lakierem (mlecznym, brokatowym itp.). Zabieg ten stosujemy głównie przy akrylu, gdyż w przypadku żelu doprowadziłoby to do spiłowania warstwy nabłyszczającej, a co za tym idzie - zmatowienia paznokcia.

 

Które paznokcie są lepsze, akrylowe, żelowe?

Akryl jest bardzo twardym materiałem, dość mocno przylegającym do płytki paznokcia, co daje paznokciom naprawdę dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne (uderzenie, przytrzaśnięcie itp.).

Żel natomiast nie jest tak silnie spojony z płytką paznokcia. Jest to zarówno plus, jak i minus tej metody - w zależności od priorytetów klientki. Paznokieć przedłużany żelem wygląda bardziej naturalnie, elegancko i subtelnie. Jest krystaliczny (przezroczysty), ale zdecydowanie mniej odporny na wszelkie uszkodzenia. Przy silniejszym uderzeniu żel po prostu pęka - pojawia się na nim rysa i taki paznokieć traci swoją spójność/wytrzymałość. Należy go wtedy naprawić, bądź wykonać od nowa.

Żel jest zatem polecany dla osób spokojnych, na specjalne okazje (ślub, impreza), gdzie estetyka odgrywa pierw
szoplanową rolę, kosztem wytrzymałości.

 

Czy przedłużanie niszczy paznokcie?

Produkty stosowane w przedłużaniu paznokci, żeby w ogóle mogły pojawić się i egzystować na rynku, muszą (podobnie jak leki) posiadać szereg atestów i certyfikatów organizacji gwarantujących (swoim autorytetem) ich bezpieczeństwo dla zdrowia.

Za sprawą zwolenniczek metody żelowej, do akryli przyległy niepochopne opinie o ich szkodliwości, które tak naprawdę dotyczą produktów z lat 60-tych. Wówczas to w powszechnym użyciu były absolutnie inne akryle, zawierające bardzo szkodliwe związki chemiczne. W latach 70-tych zakazano stosowania szkodliwych płynów akrylowych opartych na metylu i zastąpiono go etylem. Te nowe płyny posiadają dość intensywny, drażniący zapach, jednak zostały uznane przez najbardziej prestiżową amerykańską Komisje ds. Składników Kosmetycznych CIRB jako bezpieczne do stosowania na naturalnych paznokciach. Także badania przeprowadzone przez polskie stacje sanitarno-epidemiologiczne wykluczają obecność lotnych substancji toksycznych w powietrzu podczas wykonywania zabiegu stylizacji paznokci akrylem. - źródło: "Paznokcie akrylowe bezpieczne i eleganckie", Antoni Bilons, Paznokcie nr 22 (3/2005).

Każda nienaturalna ingerencja w organizm, nie pozostaje obojętna dla jego zdrowia. Jednak współczesne metody przedłużania paznokci można porównać do farbowania czy utleniania włosów. Tips jest naklejany tylko na końcówkę (a nie całego) paznokcia przy pomocy specjalnego (nieszkodliwego dla zdrowia) kleju. Masa akrylowa/żelowa natomiast nakładana jest na wierzchnią (zrogowaciałą, martwą) warstwę paznokcia.

Pamiętać należy również o tym, że niefachowe ściągnięcie sztucznych paznokci powoduje dużo większe szkody dla płytki paznokciowej, niż ich regularne i fachowe nakładanie/uzupełnianie.


Kolejnym błędem popełnianym czasem przez klientki z problematycznymi (słabymi, łamliwymi, zaniedbanymi) paznokciami jest oczekiwanie, że po zdjęciu sztucznych paznokci ich naturalna płytka nagle cudownie odżyje (i będzie mocna, wytrzymała i piękna). Studio Kosmetyki
MONROE
Alicja Dobrowolska
ul. Rynek 10
38-600 Lesko

nad bankiem BGŻ

 tel. 504 863 664

czynne:

pon / śr / czw: 9-17

wt / pt: 9-18

sobota: 9-13

 

jak dojechac

Facebook Slider